Kategorie
Meble biurowe

Krzesła biurowe – na co zwrócić uwagę

Krzesła biurowe – plusy i minusy

Praca siedząca stała się powszechna w obecnych czasach, zarówno w produkcji, w sektorze usług lub w dziedzinie nauk ścisłych. Dlatego pracownicy zwracają szczególną uwagę na odpowiednie meble. Przepisy zawierają rygorystyczne wymagania, a ergonomiczne cechy wskazują, jakie wymogi muszą spełniać krzesła biurowe.

Gdy pracownicy siedzą na wygodnych i bezpiecznych dla ich zdrowia krzesłach zajmując prawidłową postawę, dzień mija bardziej wydajnie. W asortymencie wielu sklepów znajdują się funkcjonalne i praktyczne krzesła w różnych kategoriach cenowych. Są to wysokiej, jakości krzesła biurowe przeznaczone do sal konferencyjnych i solidne krzesła obrotowe. Można swobodnie wybierać kolory i materiały odpowiednie do wnętrza.

Na co zwracać uwagę przy zakupie krzeseł biurowych?

Ponieważ zdrowie pracowników stało się jednym z najczęściej omawianych tematów, nieco zmieniło się spojrzenie na wyposażenie w miejscu pracy. Krzesła biurowe należy wybierać nie zgodnie ze standardami działu zakupów, ale indywidualnie dla każdego pracownika. Biurka nie są już centralnym elementem projektu biura, ale muszą stanowić optymalne dopasowanie z krzesłem obrotowym.

Oto podstawowe wymagania, które musi spełnić dobrze dobrane krzesło obrotowe:

 • Krzesło musi być regulowane.
 • Największą wartością w wyborze jest wysokość i waga.
 • Im wyższy pracownik, tym wyższe powinno być oparcie i większy zakres regulacji.
 • Głębokość siedziska musi być tak dobrana, aby nogi były zawsze na podłodze pod kątem 90 stopni.
 • Im cięższy pracownik, tym obszerniejsza i bardziej wytrzymała powinna być tapicerka.

W zakresie regulacji preferowane są opcje z dużą liczbą regulowanych elementów:

 • Regulowane podłokietniki do odciążenia ramion i kręgosłupa szyjnego.
 • Regulowane oparcie i podparcie odcinka lędźwiowego dla dolnej części kręgosłupa.

Materiał i kolor powinien być dobierany są zgodnie z projektem biura. Należy jednak pamiętać, że tekstylia różnią się od prawdziwej lub sztucznej skóry. Gładkie materiały, takie jak skóra, są łatwe do czyszczenia, wyglądają bardziej reprezentacyjnie, ale tekstylia są materiałem oddychającym, tkanina siatkowa na oparciu jest szczególnie wygodna.

Krzesła obrotowe – wygoda w biurze

Krzesła obrotowe są integralną częścią pomieszczeń biurowych. Powinny wyglądać atrakcyjnie, aby udekorować wnętrze pokoju i, dodać mu solidności. Dla gości, klientów również powinny być odpowiednio wybrane krzesła, charakteryzujące się komfortem użytkowania i ciekawym designem podkreślającym prestiż firmy. Każdy odwiedzający biuro mimowolnie zwraca uwagę na krzesła, ponieważ pierwsze wrażenie odnosi się do dobrego samopoczucia. Wpływ na to ma obecności stylowych, wysokiej, jakości lub prostych i wygodnych mebli biurowych a krzesło odgrywa w tym decydującą rolę. Wybierz je w łatwy sposób: https://kamilameble.pl/14-obrotowe-krzesla-biurowe.

Klasyfikacja krzeseł biurowych według celu

Krzesła biurowe dla odwiedzających to modele najprostsze w realizacji i nie są przeznaczone do długiego użytkowania. Jednocześnie powinny odpowiadać ogólnemu wnętrzu biura, być tak proste i wygodne jak to tylko możliwe, trwałe i atrakcyjne.

Krzesła biurowe dla pełnoetatowych pracowników to najbardziej masywne krzesła obrotowe. Powinny zapewniać maksymalną wygodę pracy przy najwyższym komforcie dla pracownika, nawet lepszym niż biurko. Krzesło powinno umożliwiać dotarcie do dowolnego punktu w przestrzeni roboczej. Jeśli krzesło jest niewygodne, pracownik szybko się męczy, wydajność pracy znacząco spada.

Nie jest tajemnicą, że krzesło dla prezesa firmy powinno wyglądać solidnie i być wykonane z droższych materiałów. A jednocześnie nie powinno znacząco się wyróżniać w ogólnym wnętrzu biura. Jak pokazuje praktyka, producenci oferują krzesła biurowe dla menedżerów, dostosowane do indywidualnych wymagań. Takie produkty mają możliwość regulacji wysokości siedziska i podłokietników, oparcia i zagłówka, przyjazną i przyjemną w użytkowaniu tapicerkę.

Zalecenia dotyczące wyboru krzeseł do biura

Kupując krzesła biurowe, trzeba zmierzyć się z wieloma różnymi projektami. Na co zwracać uwagę przy wyborze krzesła:

 • Obecność mechanizmu, który zapewni synchroniczne pochylenie siedziska i oparcia. Dzięki temu mechanizmowi plecy i kręgosłup nie tracą kontaktu z oparciem, mięśnie i kręgosłup są zrelaksowane.
 • Obecność automatycznego lub mechanicznego regulatora oparcia.
 • Możliwość regulacji głębokości siedziska.
 • Obowiązkową regulację wysokości podłokietnika.
 • Możliwość indywidualnej regulacji wysokości podparcia odcinka lędźwiowego kręgosłupa.
 • Specjalne wymagania dotyczące tkaniny tapicerskiej. Cechą definiującą jest wskaźnik odporności na zużycie i wycieranie.

Idealnie, wygodne krzesło biurowe po prostu nie daje o sobie znać: siedząc na nim, można pracować godzinami bez odczuwania dyskomfortu. Ponadto prawidłowo dobrane krzesło minimalizuje obciążenie pleców, zapewnia utrzymywanie prawidłowej pozycji ciała, zapobiega naprężeniom mięśni szyi i zapobiega garbieniu.